Chemické peelingy

Na jakém principu pracuje chemický peeling?

Chemický peeling je proces odstranění vrchních vrstev a následné fyziologické obnovy kůže díky urychlení jejího přirozeného odlupování, které se dosahuje pomocí vybraných chemických přípravků.
Chemický peeling slouží k obnově kůže na obličeji, je však možné i ošetření jiných částí těla, například na krku, rukou, dekoltu.
Chemický peeling se liší podle intenzity účinku na kůži, rozlišujeme hluboký, středně hluboký a povrchový. V závislosti na typu kůže a požadovaném výsledku dermatolog volí hloubku působení pro každého pacienta zvlášť. Pro účely chemického peelingu se používají různé typy kyselin, jako jsou kyselina ovocná (AHA), glykolová, mléčná či azelaová. Tento postup je stejně účinný v každém věku a hodí se pro jakýkoliv typ pleti. Jediný rozdíl spočívá v koncentraci a typu použitých kyselin.

Jak vypadá ošetření chemickým peelingem?

Samotnému chemickému peelingu by měla předcházet konzultace s odborníkem, který s vámi rozebere vaše očekávání. Ačkoli se na nás můžete obrátit také telefonicky.
Vlastní ošetření provedené odborně ve specializovaném zařízení je nebolestivé. Může se dostavit mírný otok a zčervenání, jiné závažné komplikace zpravidla nehrozí.

Jak vypadá vlastní ošetření?

Doba aplikace se liší podle použitého prostředku a typu kůže a činí obvykle dvě až patnáct minut. Počet sezení se pohybuje od jednoho do šesti v závislosti na typu peelingu a účinné látce. Po ukončení chemického peelingu se na kůži nanášejí zklidňující a zvlhčující prostředky.

Co následuje po ošetření?

Během několika dní po zákroku je třeba používat protizánětlivé prostředky. Kůže se také musí chránit před přímým slunečním světlem a nanáší se na ni ochranný krém. Vhodnou dobou pro provádění chemického peelingu jsou podzimní a zimní měsíce, kdy je sluneční aktivita minimální.

Pro koho se chemický peeling nehodí?

Chemický peeling nemá omezení ohledně věku nebo pohlaví, výjimku tvoří těhotné ženy, jim se zpravidla doporučuje zákrok odložit. Nelze ošetřit pleť podrážděnou, poškozenou vlivem slunečního záření (těsně před zákrokem byste se neměli ani opalovat), nebo pokud právě proděláváte infekční kožní onemocnění. Chemický peeling vám může pomoci s jizvami po akné, ovšem při probíhajícím onemocnění se opět nedoporučuje.

Jantarový peeling

Cleansing – hloubkové čištění pleti.

Hloubkové čistící ošetření pro všechny typy pleti, obsahuje jedinečnou aktivní látku CELL DETOXIUM, která podporuje detoxikaci, zvyšuje buněčnou vitalitu a stimuluje regenerační proces.
Linie Cleansing je obohacena o vitaminy bojující proti volným radikálům, koenzym Q10, vitamin C a E, které pomáhají pleť chránit a navracet optimální vnitřní rovnováhu. Cleansing pro čistou, vyváženou a regenerovanou pleť která září, je vyživená a může volně dýchat.

Cena:  1 300 Kč

Peeling kyselinou mléčnou

Purifying – pro smíšenou a mastnou pleť s nedokonalostmi.

Ošetření je vyvinuto na základě ACN komplexu, který obsahuje probiotický laktobacil a vytváří tak jedinečné ošetření pro smíšenou a mastnou pleť z dílny RVB SKINLAB. Obnovuje přirozenou tvorbu mazu, redukuje podráždění, zjemňuje texturu pleti, redukuje velikost pórů a celkově činí nedokonalosti méně viditelné. Ochraňuje ekosystém pleti, bojuje proti dehydrataci a stárnutí. Pro čistou, zářivější a vyváženou pleť. Při pravidelných ošetřeních se zjemňují jizvičky po akné a zmenšují tečky.

Cena:  1 300 Kč

Peeling kyselinou glykolovou

Moisturizing – hydratace pro suchou pleť.

Ošetření je geniálním řešením pro ochranu zásob vody v pleti. Díky buněčné bio-revitalizaci a reaktivaci hydra-genů osvěžuje a obnovuje zdraví dehydratované a suché pleti. Obsahuje formuli 51 + 3 HYALU COMPLEX TM, která obsahuje kyselinu hyaluronovou a ceramidy, které působí proti ztrátě vody z pleti a poskytují lepší ochranu proti vnějším vlivům. Hydra-gen komplex byl vyvinut pro aktivaci hydra-genů, které jsou zodpovědné za produkci části hydrolipidového filmu.

Cena:  1 300 Kč

Peeling kyselinou mandlovou

Youth venom – proti vráskám.

Youth Venom je nová intenzivní linie proti hlubokým a mimickým vráskám. Eliminuje známky stárnutí. Napomáhá pleti relaxovat, vyplňuje ji a vyhlazuje. Síla přípravku spočívá v obsahu μ-CONOTOXIN III (účinný jed produkovaný korýšem Conus), který bojuje se známkami stárnutí a minimalizuje viditelnost těch nejhlubších i mimických vrásek. Mimořádně vysoká klinicky testována účinnost. Je určen pro ženy všech věkových kategorií, které se potýkají s problémem mimických a hlubokých vrásek.

Cena:  1 300 Kč

Peeling kyselinou glykolovou a retinolem

Soothing – pro citlivou pleť s popraskanými žilkami.

Zklidňující ošetření Soothing je obohaceno o vitamin E, F a ceramidy, které posilují bariéru pleti proti působení vnějších vlivů a bojují s vráskami, ztrátou tonusu a elasticity díky vyvážené kombinaci aktivních látek určenou právě s ohledem na potřeby citlivé pleti. Neuropeptidy působící proti podráždění pleti vyvažují obranný systém citlivé pleti, redukují pocity bolesti a reakce pleti na podráždění. Zvyšují odolnost a toleranci vůči vnějším vlivům.

Cena:  1 300 Kč

TC plus – biorevitalizační peeling

TC Plus Biorevitalizační koktejl založeny na stabilizované kyselině trichloroctové(TCA). Unikátní léčebny program kombinuje exfoliační vlastnosti TCA se silným procesem biorevitalizace, rekonstrukce a regenerace hlubokých vrstev kůže.

Rychlé, bezbolestné, žádný efekt frostu. Okamžitý výsledek, který se postupem času zlepšuje.

Složení: TCA – 15%, kyselina mandlová – 5%, kyselina kojova – 5%.

Cena:  1 700 Kč
Cena za balíček 3 ošetření:  1 300 Kč

Modifikovaný peeling Jassnera

Urban Life – detoxikace a ochrana pleti.

Ošetření s detoxikačním a vyhlazujícím účinkem. Urban Life je skvělým a moderním doplňkem pro pleť každodenně vystavenou škodlivým vnějším vlivům, převážně smogu z měst a dalších toxinů, přítomných na povrchu pokožky, které dokonale absorbuje a nepropouští do pleti. Zanechává na pleti hydratační a ochranný film, který jí okamžitě dodává zdravý a svěží vzhled. Aktivní látky jako jsou POLLUSHIELD ™, CELL DETOXIUM, HYDRAFILM SYSTÉM a LECITHIN zanechají Vaši pleť prozářenou, hydratovanou a vyhlazenou.

Cena:  1 300 Kč

PRX-T33 terapie

Resurface – Na rozšířené póry – jizvičky – vrásky.

Vyhlazující ošetření s komplexem AHA kyselin viditelně redukuje vrásky, tmavé skvrny, rozšířené póry, jizvičky po akné a nerovnoměrný tón pleti. Efektivní, bezpečné a špičkové ošetření s okamžitě viditelným účinkem. Obsahuje komplex kyselin (glykolová, mandlová a glukonolatkon) které se navzájem doplňují a zesilují svoji účinnost s maximálním ohledem na přirozenou rovnováhu pokožky. REVIVYL ™ Stimuluje proces regenerace pokožky a poskytuje jí ochranu před vnějšími vlivy.

Cena:  1 300 Kč

BioRePeelCl3

Perfection – 30 denní intenzivní program antioxidační kúry – omlazení – výživa.

Perfection je luxusní ošetření plné antioxidantů, vitamínů, elastinu a kyseliny hyaluronové – koktejl pro dokonale vyživenou pleť! Perfection je 30 denní intenzivní program – 3 ošetření během 30ti dní, tedy v rozmezí 10ti dní. Aby byl efekt ošetření perfektní, je třeba používat i speciální domácí péči.

Antioxidační kúra Perfeciton: ošetření s vysokou koncentrací aktivních látek, speciálně formulováno pro pleť se ztrátou tonusu charakteristickou barevnými nesrovnalostmi a vráskami. Pleť je po ošetření odolnější, pevnější, osvěžená a hladší. Pro svěží a oživenou tvář.

Cena:  1 300 Kč